SKÅL PÅ FOT med lös sockel, flintgods, Gustafsberg, 1800-talets andra hälft.

Dekor i blått med Drottningholms Slott och blommor. Skålen med genombrutet brätte. Total höjd 26. Diameter 26 cm.

Brätte med lagningar. Slitage. Ett nagg på fotring.

Lähtöhinta
1 500 SEK