SKÅP. Nyrenässans. Sekelskiftet omkring 1800/1900.

Partiellt patinerad, dörrar med kassetter, pärlstav mm. Tvådelat, överdel med kolonetter, kannelerade hörnor mm. Bredd 192, djup 50, höjd 227 cm. Nyckel finns.

Enstaka nyckelbeslag saknas, ytslitage, smärre repor. Smärre fanérskador. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK