GATUBELYSNING, "Københavnerlampen", Otto Käszner, 1970-tal. Höjd ca 35 cm.

Patinerad glasfiber. Rund form. Designad av Otto Käszner (Stadsarkitekt i Köpenhamn 1989-1998). Diameter 46 cm.

Konverterad till 230V. Ej funktionstestad. Repor och märken. Fläckar.

Lähtöhinta
2 000 SEK