ELZEVIR, Regni Chinensis descriptio, Leyden 1639.

Graverat titelblad, sannolikt samtida helband av pergament.

Slitage, namnteckning i bläck, ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Biblioteksstämpel: Odense Kathedr. Skoles Bibliothek, exlibris: Falk Simon.

Lähtöhinta
3 000 SEK