SKRIN samt DOSA, silver, svenska importstämplar, 1900-talets första hälft. Vikt ca 307 gram.

Rokokostil. Skrin med dekor av bladverk, lock infattat med grön sten, invändigt förgylld, längd 11 cm. Dosa med driven dekor av kartuscher och bladverk, 8,5 x 8,5 cm.

Någon obetydlig repa.

Lähtöhinta
1 500 SEK