SERVISDELAR, 12, silver, Ryssland, bland annat Moskva 1890-tal. Mestadels 1800-talets slut. Vikt ca 580 gram.

3 matskedar, 3 matgafflar, 2 mindre bordsgafflar, 3 matknivar. En soppslev med trähandtag, detta troligen sekundärt.

Slitage, repor och märken/mindre bucklor. Slev med lagning samt senare trähandtag. Anlupet. Knivar med stålblad, vilka ej inkluderas i vikt. Dock Inkluderas trähandtag i vikt. Gravyr.

Lähtöhinta
2 500 SEK