Bengt Orup

(Ruotsi, 1916-1996)
Bengt Orup
(Ruotsi, 1916-1996)

GLAS samt ISHINK, 7 delar, "Stripe", Bengt Orup, Johansfors.

Klarglas med ränder, olika kulörer. Merparten etikettmärkta. Glasens höjd ca 16,5 cm, ishinkens höjd ca 11,5 cm.

Bruksslitage. Repor, märken.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet