543508

Ulrica Hydman-Vallien

(Ruotsi, 1938-2018)
Ulrica Hydman-Vallien
(Ruotsi, 1938-2018)

VINGLAS, 12 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien, signerad, 1900-talets slut.

Rosamelerad kuppa, svart fot med handmålade gröna ränder samt handmålad dekor i form av tulpaner. Höjd ca23,5cm.

Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet