FÅTÖLJ, "Natura", Karin Mobring, IKEA, 1970-tal.

Stomme i furu, sits och rygg i naturfärgat läder.

Slitage, fläckar, repor.

Muut tiedot

Modellen lanserades 1977, då utan uppgifter om formgivare. Pris i det årets Ikea-katalog: 659 kr. Året efter (då Karin Mobring anges som upphovsman): 878 kr.

Lähtöhinta
2 000 SEK