PARTI PORSLIN, 3 delar, porslin, Kina, 1900-tal.

Två skålar, en vas. Två delar med Kantondekor. Höjd 24- 6 cm.

Bruksslitage. Glasyrbortfall. Vas samt mindre skål med sprickor, nagg och lagningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK