BOKSKÅP, 1800-talets andra hälft.

Valnöt. Överdel med glasade dörrar samt bakomliggande hyllplan. Underdel med dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av valnöt. Bredd 102. Djup 47. Höjd 220 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Listverk på överdel saknas. Mindre avslag. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
6 000 SEK