BALJA, zink, troligen Frankrike, 1900-tal.

Oval form med hänklar. Med hål nedtill, tidigare möjligen för vinframställning. Längd 102 cm.

Bruksslitage, fläckar, rostangrepp mindre bucklor. Smärre bristningar. Träbit saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK