BORDSLAMPA, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Grönt underfångsglas med transparent avslut. Märkt "Orrefors RD 1480" samt etikettmärkt. Höjd 33,5 cm exkl sockel.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK