KLÄDSKÅP, jugend, 1900-talets början.

Bemålat trä. Mässingsbeslag. Skuren dekor av kottar. En skåpsdörr med spegel och bakomliggande hyllinredning. En mindre skåpsdörr, underliggande fack samt fyra lådor. Längd 98 cm, bredd 52 cm, höjd 197 cm.

Bruksslitage. Några fläckar. Ett beslag med skada. Renoverat och kompletterat. Senare bemålning. Några hyllplan och skruvar till beslag saknas. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK