SKÅL MED HANDTAG, Margareta Hennix, glaserat lergods, signerad och daterad 1974.

Mörk glasyr med brun inslag. Höjd 15 cm.

Smärre slitage, enstaka rispa.

Lähtöhinta
1 500 SEK