PIEDESTAL,flintgods, Majolika, Rörstrand.

Tvådelat. Polykrom dekor. Underdel i form av kolonn med blomdekor. Urna med hänklar samt blomdekor. Höjd 104 cm.

Slitage. Glasyrdefekt. Insides nagg på fotringen på Urnan.

Lähtöhinta
6 000 SEK