Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

STOLAR, ett par, rokoko, 1700-tal.

Svängda ben. Stoppad sits samt rygg med tygklädsel. Så kallade Skrattstolar. Bronserat trä.

Slitage på bronsering samt ostadiga. Senare klädsel samt stoppad sits och rygg. Fläckar. Renoverade samt kompletterade.

Lähtöhinta
6 000 SEK