BRANDHJÄLM, Paris, Frankrike, sannolikt 1800-tal.

Mässing. Märkt Sapeurs Pompiers de Paris. Med uppsvängt krön. Höjd 27 cm.

Inre klädsel saknas. Bruksslitage. Några bucklor.

Lähtöhinta
4 000 SEK