SJÖMANSKISTA, omkring år 1900.

Mörkbetsat lövträ. Bärhandtag i rep och läder. Längd 97 cm, bredd 45 cm, höjd ca 40 cm.

Hårdare bruksslitage. Fläckar. Skador. Renoverad och kompletterad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK