STEKFAT, porslin, famille rose, Kina, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger med blommor och bladverk. Profilerat brätte. Längd 38 cm. Bredd 29 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Dekorslitage. Tillverkningsdefekt. Glasyrdefekt.

Lähtöhinta
2 000 SEK