KARMSTOLAR, ett par, senempire, Baltikum 1800-talets mitt.

Mahognyfanerade. Svängd rygg, karmar och ben. Stoppad sits. Rikt skuren dekor av palmetter, snäckformationer m m.

Slitage, repor, fanérskador. Småbitar saknas. Blekta. Fläckar. Rangliga.

Lähtöhinta
8 000 SEK