SOFFA, Howardmodell, sent 1900-tal.

Delvis svarvade ben i mörkbetsat trä. Textilklädd. Lösa sitt- och ryggplymåer. Längd ca 235 cm.

Bruksslitage. Några fläckar och lösa sömmar. Senare klädsel. Ett ben löst men medföljer.

Lähtöhinta
5 000 SEK