SKRIVSTÄLL, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1841. Vikt ca 295 gram.

Rektangulär, handtag i vardera sida. Två lösa behållare i glas, båda med silverlock. Längd ca 25 cm.

Bruksslitage, repor och märken, mindre bucklor. Glasbehållare är ej inkluderade i vikt.

Lähtöhinta
2 000 SEK