KOMPASSER, 3 st samt VATTENPASS, mässing, 1800-/1900-tal.

En kompass med etui, diameter 15 cm. En kompass samt vattenpass med lock, diameter ca 5 cm.

Bruksslitage. Repor. Ej funktionstestade. En upphängningsring saknas. Etui med sprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK