ELIAS BRENNER, Thesaurus nummorum sveo-gothicorum.., sannolikt andra upplagan Stockholm 1731.

vetustus studio indefesso Eliae Brenneri L. annorum spatio collectus, secundum seriem temporum dispositus et e tenebris in lucem protactus. Graverad titelplansch resp porträtt av författaren, 270 sidor + 64 planscher. Halvband av skinn från 1800-talets första hälft.

Slitage, fläckar, smärre riss, skada i ryggbindningen och på ryggskinn.

Lähtöhinta
2 000 SEK