Elis Bergh

(Ruotsi, 1881-1954)
Elis Bergh
(Ruotsi, 1881-1954)

GLASSERVIS, 50 delar, "Karlberg", Elis Bergh, Kosta, 1900-tal.

Fasetterade kuppor. 13 starkvinsglas, 11 grogglas, 9 punchmuggar, 6 likörglas, 5 vinglas, 4 selterglas samt 2 dricksglas.

Bruksslitage. Några nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK