LJUSKRONA, Louis XVI-stil. 1900-tal.

Metall, tre svängda ljusarmar med glaskupor. Skaft i form av koger, dekor med akantusblad mm.Höjd exkl kedja 47 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK