SOFFA, nyrenässans, 1800-talets slut.

Fanerad i mahogny. Skuren och svärtad dekor. Svarvade framben, svängda bakben. Textilklädd. Djuphäftad rygg. Längd 145 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Skador, fanerbortfall och lagningar. Renoverad och kompletterad. Senare klädsel. Krön något löst sittande.

Lähtöhinta
2 000 SEK