SERVISDELAR, 42 delar, "Blå Måsen", Bing & Gröndal, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Dekor av måsar. Tio tallrikar, 13 assietter, 13 kaffekoppar med fat, två serveringsfat, två skålar, smörsnäcka, gräddkanna, sockerskål, vas. Två ljus och några servetter medföljer.

Bruksslitage. En mindre spricka.

Lähtöhinta
3 000 SEK