SOFFBORD, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, omkring 1950.

Bok, delvis svartmålad. Glasskiva. Mässingsskodda avsmalnande ben. Diameter 95, höjd 62 cm.

Bruksslitage, repor, smärre nagg. Senare målning.

Lähtöhinta
2 000 SEK