Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

UTDRAGSSÄNG/BARNSÄNG, järn, omkring år 1900.

Bemålat järn. Detaljer i bronserad metall. Utdragbar. Längd 112- 200 cm, total bredd 78 cm, höjd 105 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Färgbortfall. Bucklor och skeva spjälor. Mindre sprickor. Några rostangrepp. Delvis senare bemålning samt bronsering. En knopp löst sittande.

Lähtöhinta
1 500 SEK