SKÅP, trol Tyskland, omkr 1800

Mahogny fanérad. Underede med dörrpar, ovanliggande skrivinredning med rullkaff. Överdel med dörpar, innan förliggande hyllinreding. Dörrpar med innan förliggande hyllinrdning. Dekor av skurna medaljonger med allegoriska motiv. lösa delar medföljer. L 110, b 223, h 192 Nyckel finns. Nyckel finns.

Slitage, repor, sprickor, maskstunget, delar saknas. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
18 000 SEK