Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

SALONGSGRUPP, 10 delar, Karl-Johan, 1800-talets första hälft.

Björkfaner. Soffa längd 235. Bord diameter 100, höjd 71cm. 2 karmstolar. 6 stolar.

Bruksslitage. Fanerskador. Förstärkta. Blekt sliten klädsel. En karmstol med löst armlän. Skador. Sprickor. Lagningar

Lähtöhinta
9 000 SEK