SALONGSBORD, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Fanerat med lövträ, intarsiadekor. Oval form. Nedåt avsmalnande ben. Hylla med gallerkant. Dekorelement i gulmetall. Längd 81, bredd 65, höjd 72 cm.

Bruksslitage, blekt, repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK