GOLVUR, Ångermanlandsbrud-stil, 18/1900-tal.

Rikt dekorerad och målad, dekor av bland annat blommor, blad, tofsar, fjädrar. Bukig form. Höjd 216, bredd 58cm. 2 lod, pendel finns. Nyckel finns.

Bruksslitage. Lösa dekordelar medföljer. Ihopgifta delar. Renoverad och kompletterad, urverket bytt mot batteriverk. Ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK