Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

TALLARIKAR, 3 st, fajans, Marieberg, 1700-talets andra hälft.

Landskapsdekor i sepia. Konturerat brätte. Daterade 23/7 (17)69, 21/7 (17)70 och 1/4 (17)69. Diameter 24 - 25 cm.

Slitage. Nagg. Hårsprickor.

Lähtöhinta
6 000 SEK