TALLARIKAR, 3 st, fajans, Marieberg, 1700-talets andra hälft.

Landskapsdekor i sepia. Konturerat brätte. Daterade 23/7 (17)69, 21/7 (17)70 och 1/4 (17)69. Diameter 24 - 25 cm.

Slitage. Nagg. Hårsprickor.

Lähtöhinta
6 000 SEK