PRAKTPOKAL, silver, nyrenässans, svensk kontrollstämpel, bär gravyr daterad 1890.

På fylld fot, svängt och rikt ornerat handtag, välvt lock med genombruten lockknopp, rik dekor av beslagsornamenttyp. Höjd 33 cm.

Slitage, gåvogravyr, smärre bucklor.

Lähtöhinta
3 000 SEK