HÄNGHÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets andra hälft.

Målat. Dörr med bakomliggande förvaring samt dörr. Invändigt målad. Bredd 76. Djup 43. Höjd 103 cm.

Senare målning och lås. Några listbitar saknas. Slitage, repor och märken. Färgbortfall. Avslag. Senare inredning. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK