BORD, 1900-talets första hälft.
Ställ av alm. Belysning under skiva. Skiva av råglas, dekor av fåglar. Längd 80. Bredd 80. Höjd 59 cm.
Ej funktionstestad belysning. Slitage, repor och märken.