SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800.

Målad och bronserad. Skuren dekor. Spjälad rygg, delvis klädd. Fast stoppad sits. Längd 208 cm.

Senare målning. Förstärkt. Slitage, repor och märken. Ett ben något maskstunget.

Lähtöhinta
5 000 SEK