Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

Art Déco

Art Déco

PALLAR, ett par, art déco, 1920/30-tal.

Rektangulära med fast stoppad klädsel, löst lock. Underrede med svartmålad list samt ben i bonad björk. Längd ca 50, bredd ca 34, höjd ca 30 cm.

Slitage, repor och märken/enstaka nagg. Möjligen senare klädsel samt bemålning.

Lähtöhinta
1 800 SEK