FÅTÖLJER, ett par, "Delta", Carl-Henrik Spak, Ulferts, Tibro, 1970-tal.

Artikelnummer 54011.
Stomme i betsad bok. Lösa skinnklädda plymåer. Avbildat produktblad medföljer ej.

Bruksslitage. Smärre fläckar. Undersida av klädsel med smärre skador.

Muut tiedot

Modellen i produktion ca 1973-1979. Marknadsfördes delvis tillsammans med soffbordet "Dehli".

Jämför auktionsnummer 279371, "Delfi", även den modellen formgiven av Carl-Henrik Spak.

Lähtöhinta
2 000 SEK