MAT- och KAFFESERVIS, stengods, 84 delar, "Dart", Stig Lindberg, Gustavsberg. 1970/80-tal.

Glaserat stengods, med randdekor. 22 mattallrikar, 22 assietter, 22 djupa tallrikar, 3 karotter, karott med lock, såssnipa, uppläggsfat, såskanna, skål, 8 kaffekoppar med fat, gräddkanna samt sockerskål.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK