SKÅP, senempire, 1800-talets andra hälft.

Rak form med utåtböjt krön. Dörrpar med 4 bakomliggande hyllplan. Mässingsbeslag. Bredd 183, djup 76, höjd ca 245 cm. Nyckel finns.

Blekt fanéer med mindre skador och lagningar. Märken och repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK