RANGMÄRKE, siden, s.k. Buzi, ca 29x30,5 cm. Qing dynastin. Kina 1800-tal.

Silke och guldtråd. Dekor av Fenix-liknande fågel bland moln.

Slitage, veck.

Lähtöhinta
1 500 SEK