BAROGRAF, Frankrike, 1900-talets första hälft.

Fanerad i mahogny. Bärhandtag i metall. Delvis glasade sidopartier. Märkt med den franska patentmärkningen Brevete SGDG. Längd 29 cm, bredd 13,5 cm, höjd 17 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Fläckar. Bucklor. Några sprickor, repor och märken. Djupare märken på ovansidan. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK