Nystilar

Nystilar

VITRINSKÅP, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.

Fanérad. Konturerade glasade sidor och dörr. Detaljer och beslag i mässing. Röd stenskiva med genombruten sarg. Längd 70, djup 32, höjd 140 cm. Nyckel finns.

Skador och slitage. Ställvis blekt. Renoverad och kompletterad. Lösa lister. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK