Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

BONADSMÅLNING, allmoge, Sydsverige, 1800-tal.

Bemålad, religiösa motiv av bla de tre vise männen och jesusbarnet. Mått 89 x 207 cm.

Slitage, skador, lagningar och retuscher. Revor, färgbortfall, krackeleringar samt fläckar. Uppfodrad.

Alkuperä - Provenienssi

Har enligt uppgift hängt på Vallby säteri i Vetlanda.

Lähtöhinta
10 000 SEK