STOLAR, ett par, rokoko, provinsarbeten, 1700-tal.

Bemålat trä. Klädda sitsar. Balusterformad ryggbricka. Svängda framben.

Bruksslitage. Fläckar. Färgbortfall. Skador. Renoverade och kompletterade. Senare bemålning samt klädsel. Mögel. Märken efter skadedjur.

Lähtöhinta
1 500 SEK